Limanowski Klub Krótkofalowców „BESKID” – SP9KRJ
zaprasza nadawców oraz nasłuchowców do udziału w akcji dyplomowej

HILL CLIMB LIMANOWA

PRZEŁĘCZ POD OSTRĄ

Więcej informacji

Akcja dyplomowa przygotowana została z okazji 15-tego Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą organizowanego przez Auto Moto Klub Limanowa.

Członkowie Radioklubu „BESKID” będą pracować na pasmach amatorskich 80m2m używając specjalnego znaku SN0GSMP w dniach 26 - 28 lipca 2024.
Warunkiem zdobycia dyplomu w przypadku krótkofalowców jest przeprowadzenie łączności ze stacją SN0GSMP, natomiast stacje nasłuchowe muszą przesłać log zawierający łączności przeprowadzone pomiędzy stacją okolicznościową, a innymi stacjami (szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie).

Wszystkich miłośników krótkofalarstwa zapraszamy do czynnego udziału w naszej akcji dyplomowej.

Regulamin Sprawdź dostępne dyplomy


O limanowskim wyścigu górskim…

Hill Climb Limanowa to wielkie święto polskiego i europejskiego motorsportu. W rozgrywanych na liczącej 5493 metry trasie zawodach znów pojawią się najszybsi kierowcy starego kontynentu ( w wyścigach górskich nie są rozgrywane mistrzostwa świata), walczący o punkty w Rundzie FIA EHC – Mistrzostwach Europy FIA w Wyścigach Górskich. Międzynarodowym zmaganiom towarzyszyć będą dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich są najstarszym wyścigowym serialem, rozgrywanym od lat 30 – tych XX w. W pierwszej edycji mistrzostw, w 1930 r. w kategorii aut wyścigowych zwyciężył Hans Stuck (DEU Austro- Daimler) zaś wśród aut dziś nazywanych produkcyjnymi najszybciej jeździł gwiazdor wyścigów torowych, Rudolf Carracciola (DEU, Mercedes Benz).
Rozgrywany od 2009 wyścig w Limanowej awansował do elitarnego grona imprez zaliczanych do FIA EHC w 2014 r, na najwyższym stopniu podium stanął wtedy Miloš Beneš (CZE). W 2021 rekord trasy pobił wielokrotny Mistrz Europy Christian Merli (ITA), którego czas przejazdu: 1:49,841 i średnia prędkość sięgająca 180 km/h są obowiązującymi do dziś rekordami.

Limanowska trasa to arena pojedynków najszybszych Europejczyków jeżdżących tzw. bolidami: Merlego i Simone Faggioli (ITA), za ich plecami toczą się zmagania kierowców aut z nadwoziem zamkniętym.

Co roku w ocenach FIA, rozgrywane w Małopolsce, organizowane przez Auto Moto Klub Limanowa zawody są bardzo wysoko oceniane przez Światową Federację Samochodową FIA, wyścig lokuje się w pierwszej trójce najlepszych imprez w kolejnych sezonach.

Podczas wyścigowego weekendu wokół trasy pojawia się nawet 20 tys. kibiców. Mają możność bezpośredniego kibicowania zawodnikom i śledzenia wyników on – line w swoich telefonach komórkowych. Dla tych, którzy do Limanowej przyjechać nie mogli, pocieszeniem mogą być relacje na żywo w internecie czy telewizji ogólnopolskiej i regionalnej.

Więcej informacji o wyścigu górskim Galeria zdjęć

SEO Friendly

Regulamin akcji dyplomowej

HILL CLIMB LIMANOWA

PRZEŁĘCZ POD OSTRĄ

 

 • Celem akcji dyplomowej jest promocja Limanowej oraz okolic a w szczególności odbywającej się na tych terenach dwóch rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rundy Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich.
 • Organizatorem akcji jest Limanowski Klub Krótkofalowców „BESKID” – SP9KRJ
 • Czas trwania akcji dyplomowej: od 26 lipca 2024, od godz. 00:00 UTC do 28 lipca 2024, do godz. 23:59 UTC.
 • Stacje okolicznościowe biorące udział w niniejszej akcji dyplomowej: SN0GSMP.
 • Stacja okolicznościowa wymieniona w punkcie 4, będzie pracować na pasmach amatorskich 80m2m.
 • Łączności przez przemienniki nie będą zaliczane, tym samym nie będą prowadzone w ramach samej akcji dyplomowej. Mogą mieć jednak charakter informacyjny.
 • W akcji dyplomowej mogą brać udział polskie i zagraniczne stacje indywidualne, kluby krótkofalarskie, a także stacje nasłuchowe SWL.
  • Stacje z prefiksem wymienionym poniżej nie mogą ubiegać się o dyplom.
   • EU – EW (Białoruś),
   • UA – UI (Rosja),
   • rozpoczynającym się od R (Rosja).
  • Członkowie Radioklubu „BESKID” mogą brać udział w akcji dyplomowej tylko jako operatorzy znaku okolicznościowego wymienionego w punkcie 4.
 • W celu otrzymania pamiątkowego dyplomu, należy przeprowadzić jedną łączność ze stacją okolicznościową wymienioną w punkcie 4.
 • Nie jest wymagane aby stacje indywidualne czy kluby krótkofalarskie przesyłały swój log. Log jest prowadzony przez stację okolicznościową wymienioną w punkcie 4.
 • Dyplom dostępny będzie tylko w formie elektronicznej i nie później niż 48 godzin po przeprowadzeniu łączności.
 • Stacje nasłuchowe SWL chcące otrzymać pamiątkowy dyplom, muszą przesłać swój log na adres e-mail wskazany w punkcie 14.
  Log powinien zawierać łączności przeprowadzone pomiędzy stacją okolicznościową, wymienioną w punkcie 4, a innymi stacjami indywidualnymi czy klubami krótkofalarskimi. Wymagane jest przesłanie conajmniej trzech nasłuchów QSO.
 • Łączności będą prowadzone wg czasu UTC.
 • W razie uwag i pytań prosimy o kontakt na e-mail: gsmp@sp9krj.pl

Sprawdź dostępne dyplomy

Wpisz swój znak w polu poniżej i wciśnij SPRAWDŹ w celu weryfikacji dostępności dyplomu.


Ostatnich 15 łączności

Data/Godzina (UTC) Znak Pasmo Emisja Kraj

Stacja

Operator